Cin Meselesi
Esselamunaleyküm değerli hocam... Ben kocaeliden kardeşiniz.. Fazla uzatarak değerli vaktinizi almak istemiyorum hocam. kızkardeşimle alakalı bi sorunumuz var, bazen geceleri ağlayarak uyanıyor. 18 yaşında, bi yetişkin sayılır. insan yada hayvana benzemeyen gözleri canlı yeşil küçük küçük yaratıklar gördüğünü söylüyor. Kardeşime adıyla seslenip uykudan uyandırıyolarmış. Dua okumasını falan söylüyoruz ama kadeşim dua okumaya başladığında 'oku oku biz senden daha çok biliyoruz' diyorlarmış. Ailece çok tedirginiz.. Bizim evde 5 vakit namaz kılınır hocam, tevhidi düşüncede bilinçli bir müslüman olma yolunda okuyan öğrenen bir aileyiz. Ama böyle bi konuda tıkanıp kalıyoruz. denize düşen yılana sarılır misali çevreden duyma iyi olduğu söylenen hocalara götürdük. kardeşime küçükken musallat olmuş cinleri olduğunu söylediler, tedavi olmazsa mümkün değil kurtulamaz diyorlar. kardeşim son 3 yıldır çok değişti hocam artık tanıyamıyorum kardeşimi, sanki islam kendisinede inmemiş gibi davranıyor. islama karşı çok soğuk..:( en son götürdüğümüz hoca buna cinlerin sebep olduğunu söylüyor. namaza örtüye kurana yaklaştırmazlar, tedavi olması lazım yoksa böyle devam eder diyorlar.. hocam çok tedirginim ve ailemden daha temkinliyim bu konuda. üfürükçülere inanmıyor ve güvenmiyorum, tedavi dedikleri şey ne, napıcaklar kardeşime, ya düzelmezse napıcaz hocam. bi uyanıyoruz kardeşim yatağın içinde hüngür hüngür ağlıyor, psikolojimiz bozuldu. bu böyle devam etmemeli... hocam ne tavsiye edersiniz? neyapmalıda kurtulmalıyız..Gerçektende islami anlamda müdaheleleri olabilirmi? namaz örtü kurandan uzaklaşma anlamında yani.. yoksa kardeşim nefsimi davranıyor. Rabbim razı olsun inşallah.......

Aziz kardeşim,
Cin işi uzmanlık işi. bu konuda daha önce cevapladığım soruları ve Cin suresi 6. ayete düştüğüm meal-i şerifteki notu lütfen okuyunuz.
 
Bu alanda şarlatan çok. işin erbabı ve samimi olanı çok az. o nedenle isim de veremiyoruz. fakat esas mesele kızkardeşinizin iradesini toparlayıp toparlayamayacağı. inanın sebep her ne olursa olsun, ilk sebep insanın irade zaafiyetidir. Allah'ın verdiği iradeyi zayıflatanlar bu ceza ile terbiye edilmektedirler.
 
Ben cinlere yıllardır meydan okurum. Allah'ın izniyle... aha şimdi de meydan okuyorum. Topu gelsin. Fakat onlar neden başkalarına giderler. Çünkü zayıflar, iradelerini zaafa uğratmışlar. Gerçekte cin olmasaydı bile, onlar bu zafiyetleriyle cin imal ederlerdi.
Onların hacısı hocası irade... Onu güçlendirsinler, iradeyi tam kapasite kullanmayı öğrensinler, Allah'ın verdiği bu büyük nimete şükretsinler, göreceksiniz hepsi çekip gidecek. Bunu yapmazlarsa sahtekarlara verdiği para kadar iyi olur. Aslında bu da iradenin kandırılmasıdır, yani kişinin kendi kendini kandırmasıdır: "Bu kadar zahmet çektik masraf ettik, faydasını görmemiz lazım, görmezsek yazık olur, ayıp olur" mantığının iç telkin yoluyla hastaya dönen karşılığıdır.
 
Rabbim maddi ve manevi hastalıklarımıza şifalar versin. İrademizi şeytan ve cinlerin tasallutuna teslim etmeyecek bir liyakat versin bizlere...

Yorumlar
Henüz Yorum Yapılmamış